daadw

19. června 2010 v 20:52 | A. 'Jahodová'
V pokoji se mi to hemží věcma,co například nejsou vůbec moje,to je třeba F. ponožka na mobil s Bartem Simpsonem,kterou mu už asi nikdy nevrátím ("Můžu si tu ponožku nechat?!" "Tak jakó jó.. ale... neber mi jí.. !") a taky jeho řetízek na krk,ten mu taky už asi nedám ,)) A pak taky věci,co vám vždycky něco připomenou.Od Z. tady mám plnou krabici dopisů,pár vytisklých fotek, náramek,fosforeskujícího méďu na krk.Taky jsem našla nějakou kartičku od doktora,kde je D. podepsanej tím svým uměleckým podpisem (to si pamatuju "Nezlob,nebo nedostaneš kartičku") a taky ten pohled - moje krásná záložka ,DD! Zapůjčený náramek,který už asi nikdy nevrátím,od jedné holky,s kterou jsem se dřív docela bavila.A můj řetízek se zmrzlinou - kdo ho všechno měl na krku?! .DD .)) Myslela jsem si,že od skoro každého bych si na konci školního roku něco vzala, ale nemůžu jen tak k někomu přijít a říct: "Nechceš mi dát tvoje triko/náramek - nějakou tvojí věc?" Polovina třídy by mě poslala do háje ,DD .DD ale trička by předčila všechno ^^

S písničkama je to ještě lepší/horší.Podle situace.Zjistila jsem,že každá písnička mi někoho připomíná.Když jsem nad tím delší dobu přemýšlela,nejvíc písniček jsem přiřadila k Z. a D.

Já totiž nechci konec školního roku,ač to tak třeba nevypadá.Já si to nedokážu představit,že budu mít novou třídu,úplně nový lidi.Nenajdu tam druhýho D.,druhou Z.,ani druhýho H.,nenajdu tam nikoho jim podobnýho.Konec školního roku bude katastrofa.


...


V úterý jsme byli ve Spalovně,kousek od školy.(No,kousek ,DD) Nic moc mě tam teda nezaujalo. Jediný co si pamatuju,že jsem měla málem přiškrcenou nohu - za trest! .DD Protože jsem naschvál D.,rozvázala tkaničku a nechtěla jsem mu jí zavázat a když už jsme mu jí zavázala,tak trochu pevněji,než normálně,tak mi ji na oplátku rozvázal a ještě sám zavázal.Samozřejmě strašně pevně ,DD Jinak nic moc,zábavný to nebylo.A pak jsem si jela zařídit konečně tu Open card,vůbec jsem netušila,kam s tou přihláškou mám jet.Jenom jsem věděla,že na Můstek a tam prostě někde to budu muset sama očividně najít.Jenže jsem pořádně nevylezla z metra a už to tam bylo - to bylo jediný moje štěstí.Jinak bych tam totiž bloudila celej den,jak to tak vidim ,DD

Ve středu jsme byli se třídou v Terezíně.Každý snad tak okrajove ví,o co jde.Od ostatních slýchám názory,že to na mě působilo úzkostlivě a depresivně,ale co já? Na mě to žádný účinek očividně neměl.Zajímá mě Terezín,Osvětim,ty lidi v té době (v dějepise to tak nevypadá) ale neměla jsem depresivní náladu,jen jsem chvíli byla 'divná' a pak v pohodě - ale to bylo kolektivem ,)) nejsmutnější ze všeho mi přišel sarkasticky napsaný nápis uvnitř koncentračního tábora: Práce osvobozuje.A taky náhrobky všech,co v Trezíně aspoň chvili byli.Takový smutně komický náhrobky s velkým množstvím kamínků kamínků.

Další zastávka bylo terezínské Muzeum,kde jsme se koukali na desetiminutový film,u kterého nechybělo málo a málem jsem to tam zalomila - ovšem N.,ta si z toho nic nedělala,ta si tam trochu zchrupla ,DD V muzeu všeobecně nic moc,až na ty dopisy,co zřejmě lidi psali z Terezína.Ty mě jako jediný zaujaly.

A poslední zastávka byly Lidice.První co si vybavim,je ta 'průvodkyně'.Taková postarší ženská. Stojíme tam,na kraji takovýho něčeho,ona nám vyprávý tu minulost Lidic,když se na druhý straně, zřejmě nějaká cizinka zasměje,strašně moc nahlas,tak nahlas,že se to nedá a smějeme se i my. Natož se paní průvodkyně naštve a našemu průvodcovi,co to celé organizovalo a není vůbec nás učitel řekla "Víte,c pane učiteli? Já to tady vůbec řikat nemusim,když Vás to nezajímá!" Urazila se a málem odešla.Naštěstí jí jedna z učitelek zastavila a všechno vysvětlila a 'milá průvodkyně' se uráčila všechno dovyprávět a vláčetla nás tam,ukazovala základ školy,kostela a nakonec odlitek 17 postav - výroba celého 'díla' trvala přes 20let. Měla jsem u sebe celý den větší hrt bompary, táta dostal k narozeninám fakt velký pytel těhlech bonbónů,ale bompary moc nemusí,tak jsem se nabídla,že je všechny s ňim.A na poslední chvíli jsem čtvrtku ve středu do baťohu a do kapes hodila a všechny se nakonec snědli (s pomocí Z., a N.) .DD teda ještě jsem je dojídala ve čtvrtek.Červený jsou nejslepší,ale je jich v tom balení strašně málo.A kdo mi snědl jeden červený v Lididích?! Jiný červený jsem nenašla.

Ve čtvrtek normálně už do školy.My se tam stejně už nic neučíme.Teda,hned první hodinu jsme psali velkou písemku z angličtiny (vůbec jsem se to neučila) a taky jsme psali z matematiky. Učitelka byla pěkně,z neznámých důvodů,naštvaná.Ale jinak už fakt nic neděláme .DD O vítvarce jsme vyplňovali nějaký dotazníky.Při čemž mě pak D.,jakože imitoval,jak to se mnou bude nejspíš na střední škole.To se nedalo,takhle jsem se dlouho nesmála ,DD

Koukali jsme na film 'Ti druzí'.Spadá do skupiny hororů,ale neni ani moc tak strašidelný,spíš je to těžší na logiku.Já jsem ten film viděla už po třetí (vždycky jsem zapoměla ten záměr) a až teďkons jsem to trochu pobrala - ten princip.Ale úplně nesnášim,když se mě někdo u filmu,na něco ptá a týče se to zrovna toho filmu.Já si totiž pamatuju jenom utržky ,DD.Nejlepší bylo,když tam bylo něco ošklivýho,všichni koukali a já se koukala,ne na film,ale na ostatní.Hlavně mě zajímal F.,protože o něm vim,že on se strašně bojí hororů,nedokáže se na nic dívat ,DD ale jak vypadal! Strašně vyděšeně.Ale je to dobrej film,i když s hororem to nic moc společnýh nemá.

V pátek jsem pak ani do školy nešla.Musela jsem k očnímu a rovnou jsem zůstala doma.Zašla jsem si do knihovny! Přes prázdniny mají zavřeno,nesmíte se divit ,DD Mám doma strašnou horu knížek,obávám se,že to za 2 měsíce nepřečtu ^^ a podívala jsem se na film/horor "Broken". Wha,chvilkama to byla síla docela i na mě. (Ženská si musela spřetrhat stehy na břiše a pak se v něm hrabala,aby vyndala žiletku,aby mohla přeříznout provaz,protože byla u stromu,pod krkem přivázaná a špičkama se dotýkala nějakýho pahýlu,jen tak tak stála)

Jinak všechno dobrý.Někdy ,))

1.června (což je docela dávno) ředitel,jak to,co se stalo?!,nám dovolil dětský den.Překvapivě. Nestává se to tak často,aby nám povolil takovéhle akce jako je Den dětí a podobně.Vždycky se musíme učit.Tenhle rok byla vyjímka.Holky hráli přehazku,kluci fotbal - klasika.Ale prostě ty kluci, na tom hřišti,mmm ^^ Fotbalisti,no.Ale vyhráli .))
 


Komentáře

1 Ebigail Ebigail | Web | 20. června 2010 v 12:14 | Reagovat

Ty jseš určitě v devítce, že jo. Vůbec se do ní netěším, ale jednou to porstě přijde. Mně taky připomíná několik písniček lidi, s kterými jsem něco zažila, který už třeba nikdy neuvidím.

2 N. N. | Web | 28. června 2010 v 16:08 | Reagovat

taky mám plno cizích(spíš než cizích bych řekla mých přátel, mého přítele..) věcí, náramky, prstýnky, trička.. je mi líp když je mám, asi jsem cvok:D

3 N. N. | Web | 28. června 2010 v 18:17 | Reagovat

netuším, já si pamatuju jen pár blogů;) na tebe jsem narazila náhodou:)

4 Kač Kač | Web | 24. července 2010 v 11:40 | Reagovat

Do Terezína mě to vždycky šíleně lákalo a lehce děsilo. Moc ráda bych se tampodívala.. I když .. možná než Terezín by mě víc vyděsil Alcatraz.. Taky jdu na Střední a strašně se bojím toho nového prostředí . Moc nových lidí a tak dál.
Bylo fakt moc moc těžké rozloučit se s bývalou třídou..pfů..

5 S . S . | Web | 20. srpna 2010 v 16:31 | Reagovat

Máš nádherný blog, a ten lay, wáu . Spřáteluješ ?

6 Barbara. Barbara. | Web | 28. září 2010 v 12:19 | Reagovat

to já zase sbírám trenky kluků a máma se pak strašně diví co to pere.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama