Duben 2010

SIN CITY - Město hříchu

27. dubna 2010 v 9:58 | A. 'Jahodová' |  FILMS
Nedávno jsem narazila na ukázku filmu 'Sin city'.Co se týče filmů v televizi,nevydržím u nich.Buď ho stihnu v půlce,nebo odejdu těsně před koncem,klasika .DD U Sin city jsem vydržela.Jeden z mála filmů,který mě zaujal svým zpracováním,obsahem,logikou.Občasnýma hláškama a vůbec celou jeho nevšední grafikou.Co se týče žádnru zařadila bych ho mezi Thiller/Akční.Možná tak trochu horor?!
sin city

sin city

sin city
Marv: A až jeho oči pohasly, Peklo, do kterýho jsem ho poslal, mu připadá jako Nebe po tom, co jsem mu udělal.

PÓREK

5. dubna 2010 v 14:06 | A. 'Jahodová' |  WRITE
Tak abych začla.Poslední den 'prázdnin'.Nádhera.Návrat do školy mě děsí,asi tak jako, že přestane existovat čokoláda - horor.Jsem vygumovaná,nic si nepamatuju,vůbec nevim,co jsme naposledy brali v matematice,dějepisu,zeměpisu,češtině,fyzice,chemii.Jediné a to si pamatuji dost jasně,je že jsme psali čtvrtletku z matematiky a budeme dostávat známky.Katastrofa.Propadák.

Ale co se týče volných dnů,nemohu si stěžovat.Užila jsem si je.V pátek jsem si v klidu roznesla brigádu,byla jsem doma,konečně jsem se vyspala do 'ale lůja'.V sobotu to,ale tak už nebylo. Musela jsem vstávat v 09/30.Nařídila jsem si budík,který jsem ovšem vůbec neslyšela.Když jsem se probudila,hledám mobil,který ovšem nebyl k nalezení.Pak odkryji peřinu a mobil leží vedle mě. Je mi tak trochu záhadou,jak se tam dostal a jak to,že mě nevzbudil,když jsem budík nastavovala?! Nejdřív jsme se byli s mamkou po dlouhé době podívat na Rajskou zahdru,kde to tátu ovšem vůbec,samozžejmě,nebavilo .DD Po té jsme byli na nákupu,především jídla.U pokladny jsme zjistili,že pórek se musí vážit,jednoduše musí mít,prostě tu čtěčku,kterou jsme my ovšem neměli.Takže jsem běžela s pórkem v ruce od dolních pokladen,na horu k zelenině pro čtecí lístek - nádhera.

...


A protože bylo celkem hezky,se Z. jsme vyrazili ven.Vzali jsme deky,cestou koupili lízátka, bublifuky a zastavili jsme se v čínské restauraci.Koupili jsme si nějakou rýži s masem a pokračovali dál.Na 'našem' místě jsme si všechno krásně rozložili a začali jíst.Ale ne normálně,ale s čínskými hůlkami,které si půjčila Z. od její mamky,která jimi jí úplně bez problému.Kdybych s nimi jedla každý den,asi bych se moc nenajedla,ale šlo to .DD Vidličkou by to samozřejmě bylo lepší,ale čínská hůlka - změna prostě,no.Tak jsem celou sobotu proležele na kameňi,projedla s čínskýma hůlkama,prohledávala maso mezi ríží,profoukala bublinama na mušky,propomlouvala spící kachnu,propovídala nesmyslama a banalitama,profotila nesmysli,prosmála a ještě mnoho dalšího.Měla jsem se fájn.Každou chvíli nastavovala obličej sluníčku a chvilkama bědovala,proč zalejzá.

V neděli jsem konečně zavolala A.,kterou jsem strašnou dobu neviděla.Když nemám čas já,má čas ona,ale když čas já mám,nemá ona.To mě vždycky dokáže tak naštvat a zamrzet najednou. Vždyť dřív jsme se vídali skoro pořád.Buď jsem byla u ní v Říčanech,nebo ona byla tady.Nehádali jsme se,jenom jsme se smáli,smáli a smáli.Občas jsme se prali,dělali blbny,společně na něco nadávali.Ale poslední dobou se jenom hádáme.Poslední dobou se nevídáme,takže se už ani nehádáme.Už je to jiný,divnější.Tak jsme se teda sešli,šli jsme si sednout do Světozoru. Objednala jsem si velký kus Pražského koláče,který byl posipán skořicí (miluju skořici) a navrch jsem si dala pistáciovou zmrzlinu,i když bych správně nemohla,když mám pořád rýmu a občas kašlu,sakra! Přivezla jsem jí Lentilkovího,čokoládovího zajíce,ale nejdřív jsem jen řekla,že jsem jí něco přivezla - od té doby hádala co.Neřekla jsem to.Když pak viděla zaječí uši,přes celý Světozor vykřikla "Čokoládový zajíček!" .DD její reakce byla hodně hlučná,ale oproto radostnější.Snědli jsme ho,bezpodmínečně.Potkala jsem A&N,které mě ovšem nejspíš neviděli.Nakonec se mi konečně podařilo ji přemluvit,aby se sebrala a jela k nám.Ona mohla,chtěla,ale v ten víkend byla u babičky,která jí to nedovolila,vážně pech.Nakonec jsme zašli do Palladia,nakonec proč ne,bylo to od Světozoru kousek.Nechápala jsem její mánii,že by chtěla,na tohle jaro,nějaký nový šaty. Vůbec se mi žádný nelíbili,ale pak jak si jedny zkusila,najendou mě to přepadlo taky a řikala jsem si,že si nejspíš nějaký taky koncem dubna koupím .)) Domluvili jsme se - koupíme si je spolu.

O dnešku ani radši nemluvím .DD


TICHO! NEVIDIM.

1. dubna 2010 v 19:42 | A. 'Jahodová' |  WRITE
S novými informace jsem tu.Konečně jsem našla čas na to,abych usedla za stůl,přihlásila se na blog a začala psát.Říct si "dnes napíšu článek!" je opravdu lehké,ale realizace je o mnoho těžší, drazí. (vůbec si nepamatuji,co jsem dělala minulý víkend,teďkons mi to úplně vypadlo! .DD)

V pondělí klasický nástup do školy po víkendu (který si ovšem nepamatuji .DD) do školy jsem na první hodinu nešla,protože jsem si jela vyzvednout 'občasnký průkaz'.Takže jsem si krásně mohla přispat a v klidu si odject z domova.Na mé občance je podepsaný táta,protože když se občanka zařizovala,nebyla jsem přítomna,tudíž tam mám 'tatínkův' podpis,který se mi vůbec nepodobá .DD A tak tedy jsem si jela krásně do školy až na druhou hodinu,v klidu jsem si chvíly poseděla na zastávce s iPodem v ruce,se sluchátkama na uších jsem si poslechla písničky,co jsem si den předtím stáhla do iTunes a teprv ráno jsem se našťouchala do iPoda.Stála jsem tam na zastávce ve vestě s kapucou na hlavě,protože začalo pršet - lépe řečeno poprchávat - vážně jsem byla nadšením celá bez sebe -.-"

Tento týden mě překvapila rýma.V pondělí jsem kvůli této záškodnici nemohla spát,dýchat a smrkat.Ač se to nezdá,měla jsem zacpaný nos,ale nic jsem nevysmrkala .DD bohužel.Naštěstí mi pak táta dovezl Olynth,který mě vážně zachránil.Nepropaguji ho - nelíbí se mi ta reklama v televizi - ale je vážně učinný .DD Tahám ho sebou všude,pro případ nouze rychlého nasazení a  zachránění ucpanéh nosu.(Většinou když jsem nemocná - zejména mám rýmu - se mi trochu dozajista změní hlas.Mám ho prostě jiný,občas mi třeba i vynechá,takže to vlastně vypadá jako bych mutovala - totální katastrofa,protože si ze mě děla Z. pořád srandu.Jenže mě tím provokuje a já jí v tu chvíli nedokážu nic vysvětlit,protože si to prostě vysvětlit nenechá! Nice)

...
Středu jako den,mám docela ráda,protože co se týče hodin ve škole,je to takový leháro.Až na matematiku samozřejmě.Většinou jsou to hodiny,kdy si třída poměrně může dělat co chce, učitel/učitelka to bere v klidu.Taková ta skupina učitelů,co si se třídou nevědi moc rady.Zajímavé to začalo být při češtině,kterou jsem prokecala s klukama.Protože F. a J. mají velmi bujnou fantazii.Ptali se mě na různé otázky,co dělám se Z.(nejlepší kamarádka) nebyli to,ale normální otázky.Byli to otázky se sexuálním podtextem .DD co dokázali vymyslet - nad tím jsem jen zárala. Obdivuji je,měli velmi bujnou fantazii.Naše třída se rozjela v takovém stylu a ostatní byli tak oprsklí,že si K. v hodině zapálil doutník v podobě cigarety.Sednul si k oknu a nikdo si toho nevšiml.Učitele,kterého jsme zrovna měli,byl typ,který je rád,že napíše zápisky a poslouchají ho dva,tři lidi,jinak ho nikdo nevnímá.A ke všemu končíme třeba o deset minut dřív,protože ho ukecáme,že musíme uklidit třídu.Občas mi ho je vážně líto.

Kromě toho,že je středa vážně príma den,tu jde taky o tělocvik,kdy jsem se vůbec nezastavila. Nejdřív jsme hrstka holek - co chtěli - hráli fotbal.Jelikož nás bylo vážně málo,nalítala jsem se docela dost,ale stálo to za to.Pak jsem si myslela,že si chvíli odpočinu,ale p.učitel mě vytáhl,ať s ním jdu hrát benbinton,jako ostatní.Jenže my,jsme hráli s pinpongovým míčkem - žádná sranda. Takže jsem tam lítala po tělocvičně jako ostatní .DD akorát trochu víc splavená,protože mi bylo vážně vedro.A když jsem konečně dorazila domů,musela jsem ještě roznést letáky(brigáda) což znamenalo strávení dvou hodin na bruslích.Po tom všem jsem byla totálně mrtvá.

Co se týče čtvrteka (prvního dne velikonočních prázdnin) strávila jsem ho s mou milou Z.Prvotní plán byl,podívat se do Palladia - H&M a rovnou odtud do Světozoru,kousek od Palladia.Jenže do Světozoru se moc Z. nechtělo,i když já jsem tam rvoucně chtěla a chtěla jsem konečně splatit těch x zmrzlin,co mi v minulých měsicích koupila,ale nechtěla.Tak jsme společně rozhodli,že půjdeme zevlovat k Z. domů.Cestou metrem jsem aspoň koupila marcipán ve tvaru melounu,byl vážně úžasný .)) doma jsme ještě spořádali popcorn,pár křupek a brambůrků.Všechno to zapili jablečným džusem a šťávou u filmu "Knoflíková válka".Bylo nám fajn,do té doby,než jsme vylezli ven na ulici,kde bylo po dešti.A byla nám strašná zima.Když jsem jela domů,povídala jsem si na nádraží s T. o tom,že je hezky oblečen a něco v tom smyslu.Natož se k nám připletla pani a povídá

Paní:"Pardon,ale ta bunda je v pořádku!" (byla zelená)
My: "?"
Paní:"Dne je totiž zelený čtvrtek!"

Zírali jsme na ni,jak kdyby spadla,nevím od kud.Tohle se mi už stalo několikrát,co se mi cizí člověk připletl do rozhovoru.A začíná mě to nebavit.Tý jo,první článek za Duben .DD